Atlassian Jira Service Desk İK, Hukuk ve Destek ekiplerine genişletildi

Yalnızca yedi yıl önce piyasaya sürülen Jira Hizmet Masası, Atlassian'ın en hızlı büyüyen ürünüdür. BT'nin DevOps ve bulut dönemi için modası geçmiş araçlar ve süreçler tarafından giderek daha fazla etkilenmeye başladığını fark edildi ve bu ekiplerin esnek ve işbirliğine dayalı BT hizmet yönetimi (ITSM) yazılımıyla daha iyi hizmet vermelerine yardımcı olmak için Jira Hizmet Masası'nı oluşturuldu.

Dijital çalışmanın yükselmesiyle birlikte, iş ekiplerinin BT meslektaşlarıyla aynı hizmet yönetimi zorluklarını yaşadığını kısa sürede fark edildi.Bu büyüyen kurumsal hizmet yönetimi disiplinini (ESM) desteklemek için, Jira Servis Desk İK, hukuk ve destek iş ekipleri için özel olarak tasarlanmış yeni şablonlar ve iş akışları sunuyor. İK ve destek ekipleri, çalışanların işe alınması ve bakım taleplerinin karşılanması gibi görevleri daha kolay yönetmek için artık Jira Servis Desk'den yararlanabilir ve hukuk ekipleri, imzaları manuel olarak takip etmekten otomatikleştirilmiş bir dijital iş akışıyla işbirliği içinde çalışmaya geçebilir.

Jira Service Desk'in yeni iş şablonları, ekiplerin bir hizmet masasıyla çalışmaya başlamasını daha da kolaylaştırıyor. Müşteriler dakikalar içinde bir İK işe alım şablonu ve ilgili iş akışı oluşturabilir. İK, destek ve hukuk ekipleri için yeni kullanıma hazır özellik, BT'ye bağımlılığı azaltarak iş ekiplerine çok istenen özerklik sağlarİK, hukuk ve destek gibi ekiplerin üzerinde çalıştığı görevleri kapsayan şablonlar oluşturuldu. Out-of the box işlevsellik ekiplere destek verir ve Jira Hizmet Masasının esnekliği daha sonra yapılandırmayı kolaylaştırır.

İK yöneticileri veya operasyon yöneticileri, minimum BT katılımıyla doğrudan kendi hizmet masalarını oluşturabilir, güncelleyebilir ve bakımını yapabilir.

İK ekipleri, işi bir hizmet masası aracılığıyla yönlendirerek, imzalar elde etmek için binalar arasında fiziksel olarak dosya taşımaktan, bir dizüstü bilgisayar tedarik etme, yeni çalışanları işe alma ve onları çevrimiçi olarak kolayca erişilebilen avantajlara kaydetme gibi tam bir hizmet yelpazesi sağlamaya geçebilirler. Self servis portalı; hızlı yanıt isteyen çalışanlar, şirket genelindeki SSS'ye bakabilir veya katalog benzeri bir deneyimle portal üzerinden ortak bir hizmet talep edebilir.

Bu yeni şablonların ve iş akışlarının yanı sıra, Automation for Jira'nın dahili özellik haline gelmesi ile; Örneğin İK ekipleri, Jira Service Desk ve BambooHR gibi sistemler arasında çalışan verilerini güncellemek gibi sıkıcı görevleri otomatikleştirerek verimliliği artırabilir ve işi azaltabilir.

ESM'ye yapılan yatırımlar, temel ITSM süreçlerinde yapılmaya devam eden yatırımlara ek olarak yapılmaktadır. Atlassian'ın bu yılın başlarında başlatılan yeni Jira Hizmet Masası deneyimine ("yeni nesil" olarak da adlandırılır) işlevsellik eklemeye devam etmektedir. Yeni nesil, tüm ekipler için hizmet masası kurulumunu ve yönetimini daha da kolaylaştırmak için tasarlanmıştır. Jira Hizmet Masasının yeni nesil görünümüne erişimi olan müşteri segmenti için, varlık yönetimi işlevi artık mevcuttur ve yeni nesile sahip müşteriler, Atlassian pazarında bulunan Reftab gibi sayısız CMDB ve varlık yönetimi seçeneklerinden birinden yararlanabilir, Device42 ve Insight by Riada


Haberler

Athena yeniliklerinden haberder olmak için email adresinizi listemize ekleyin.

Success! You've been added to our email list.
iletişim Bilgileri
  • Adres: Athena Bilişim Çözümleri A.Ş. Kozyatağı Mah. Hüseyin Çelik Sok. Nail Ergin İş Merkezi No:7 D:9 Kadıköy / İstanbul

  • Telefon: +90 (216) 706 58 00

  • Haritada göster: Harita