Bitrix Inc. 1998 yılında ABD'nin Virginia eyaletinde kurulmuş, işletme iletişim platformları tasarlayan özel bir şirkettir. 100' den fazla çalışanı ve 7000' den fazla iş ortağıyla dünya çapında 600.000'den fazla müşterisine hizmet vermektedir. Bitrix24, Bitrix Intranet ve Extranet çözümlerini barındıran bulut tabanlı bir servistir. İşletmeler ve iş gruplarını yönetmek isteyen bireysel kullanıcılar için geliştirilmiş iş amaçlı sosyal ağ yönetim servisidir. Servis CRM uygulamasınıda içerisinde barındıran gelişmiş özellikleri sunan bir web sitesidir. Ekibiniz ile birlikte bir iş planı çıkartabilir, iş listeleri hazırlayabilir, aynı ekrandan sohbet edebilir, dosya paylaşımında bulunabilir ve çalışanlarınızın tek bir sayfada takibini yapabilirsiniz. Dünya çapında 900.000' den fazla kurum tarafından kullanılmaktadır.

Sosyal Dahili Ağ: Sosyal Dahili Ağ, İşletme içi sosyal ağ ve etkili iletişim sağlar.
Haber Akışı: Activity Stream değişikliklerin, güncellemelerin, yeniliklerin görüntülenebildiği interaktif bir alandır ve her kullanıcı tarafından kişiselleştirilebilir. Etkinlikleri planlayabilir, dosya ekleyebilir, çalışma arkadaşlarınızdan doğrudan geri bildirim alabilirsiniz. Yorumlarınızı doğrudan ana arayüzden yapabilir, fotoğraf ve görev görüntüleyebilir, ve beğenebilirsiniz. 'Beğen' fonksiyonu ile çalışanlarınızın fikirlerini ön plana çıkarabilir ve arama sonuçlarını en çok beğenilen içeriğe göre sıralayabilirsiniz.
Sohbet: Sohbetler alanı bir görev veya doküman için iş birliğini başlatmanın en kolay yoludur. Sohbete başlarken bir dosya veya resim ekleyebilir, dilediğiniz zaman sohbetinize diğer çalışma arkadaşlarınızı da ekleyebilir, Instant Messenger kullanarak özel mesaj atabilirsiniz.
Madalyalar: Yöneticiler bütün işletmenin ya da sadece ilgili kişinin görebileceği şekilde çalışanlara ödül verebilirler. Bu madalyalar Hareket Akışı'nda ve kullanıcının pofilinde görünür.
Duyurular: Eğer herkesin önemli bir duyuruyu gördüğünden emin olmak istiyorsanız 'Duyuru' mesaj tipini seçebilir ve kullanıcılar duyuruyu okuyana kadar duyuruyu kullanıcıların ekranlarında görünür hale getirebilirsiniz.
Fotoğraflar: İşletme, kullanıcılar ve her çalışma gurubu sayısız fotoğraf albümü yükleyebilir, fotoğrafları beğenebilir ve yorum yapabilir. Toplu yükleme fonksiyonuyla dosylarınızı hızlı yükleme kolaylığı sağlar.
İş Akışları: Standart iş akşıları (İzin Talepleri, İş Seyahatleri, Giderler, Satınalmalar, Genel Talepler) ücretsizdir!
Popüler Sosyal Ağlar: Facebook ve Twitter gibi sosyal ağ hesaplarınızla Bitrix24 profilinize giriş yapabilir, tamamlanan işlerinizi Facabook ve Twitter' da paylaşabilirsiniz.

Proje Yönetimi ve Görevler: Kendiniz için görevler oluşturabilir, görev atayabilir ya da delege edebilirsiniz. Proje ile ilgili bütün dosyalara, tartışmalara, görevlere sadece projenin atandığı gurubun kullanıcıları tarafından ulaşılır. Her görev için harcanan zamanı ve grup takvimine entegre olan görevleri görebilirsiniz. Projelerinizi Extranet üzerinde oluşturup müşterilerinizi veya iş ortaklarınızı projelerinize dahil edebilirsiniz .
Gantt Şeması: Görevleri, yan görevleri Gantt şemasında statüleri, sorumlu kişileri ile birlikte görüntüleyebilir, kronolojik ilişkilerini takip edebilirsiniz. Değişiklikleri doğrudan Gantt şeması üzerinden yapabilir, otomatik olarak gidecek değişiklik bildrimi ile projeye dahil olanları bilgilendirebilirsiniz.
Görev İş Yükü Yönetimi: İş yükü yönetimi ile bir görev için planlanan zamanı belirleyip gerçekte harcanan zamanı görebilir, departman ve çalışan bazında görev başına harcanan zaman için raporlar alabilirsiniz.
Görev Sayacı ve Roller: Görev sayacı ile görevlerdeki eksiklikleri ya da problemleri doğrudan tespit edebilirsiniz. Görevleri ve statülerini departman, grup ve bireysel bazda izleyebilirsiniz.
Kontrol Listesi: Bir göreve kontrol listesi atayarak ilerlemeyi birebir takip edebilirsiniz. Bir görev birden fazla adım veya katılımcı içeriyorsa kontrol listesinin kolaylıklarından faydalanabilirsiniz.
Taslaklar ve Otomasyon: Tekrarlayan görevler ve rutin işler için taslaklar kullanarak zaman kazanabilirsiniz. Bitrix24 aynı zamanda belirli olaylara bağlı olarak otomatik görev oluşturma özelliğini de kapsar.
Çalışma Grupları: Çalışanları istediğiniz şekilde çalışma gruplarına dahil edebilirsiniz. Her grup minyatür bir intranet gibidir ve iletişimi optimize etmek için gerekli özellikleri kapsar.
Görev Raporları: Görev raporlarında bir görevin süresini, her bir çalışanın ne kadar vakit harcadığını, hangi görevlerin tamamlandığını ve devam ettiğini görebilir, bu raporları almak için belirli tarih aralıkları belirtebilirsiniz. Verimlilik raporuyla proje katılımcılarının, departmanların ya da işletmenin performans parametrelerini görüntüleyebilirsiniz.
Rapor Oluşturucu: Rapor Oluşturucu ile görmek istediğiniz verileri düzenleyebilirsiniz.
Harici Kullanıcılar: Extranet erişimi sayesinde müşterilerinize, çalışma ortaklarınıza ve çalışma gruplarına erişim hakkı verebilirsiniz.

Gerçek Zamanlı İletişim: Bitrix24 anlık mesajlaşma, grup sohbeti, görüntülü konuşma ve videokonferans gibi kolaylıklar sağlar. Bu özellikler için ek entegrasyon gerekmemektedir.
Anlık Mesajlaşma Anlık mesajlar iletebilirsiniz.
Grup Sohbeti Grup sohbeti oluşturabilirsiniz.
Sesli ve Görüntülü Konuşma Sesli ve görüntülü konuşmalar yapabilirsiniz.
Mobil Uygulama: Mobil uygulama sayesinde intranetinize ve projelerinize her yerden ulaşabilirsiniz. Uygulama kapalı olsa bile mesajlar ve bildirimler size iletilecektir. Uygulama üzerinden görevleri izleyebilir, yorum yapabilir, dosyalarınızı yönetebilir ve CRM üzerinde çalışabilirsiniz.

Dosya Yönetimi: Dosyalarınızı Bitrix24' e yükleyerek güçlü bir doküman yönetim sisteminde dosyalarınızı erişilebilir yapabilirsiniz. Sunumları, dokümanları, videoları ve dilediğiniz dosyaları ortak veya özel kullanım için yükleyebilirsiniz.
Özel ve Paylaşılan Dosyalar: Bitrix24' de 3 tip sürücü bulunmaktadır. My Drive kişisel dosyalarınızı sakladığınız sürücüdür. Group Drive bir çalışma grubunda paylaşılan dosyaların saklandığı sürücüdür ve son olarak Company Drive şirketin bütün çalışanlarla paylaşmak istediği dosyaların bulunduğu sürücüdür.
Kolay Dosya Yönetimi: Yeni dosya ekleyebilir, yorum yazabilir, geri bildirim alabilir ve yapılan değişiklikleri görüntüleyebilirsiniz. Tartışmaya dahil olan katılımcılara dosya üzerinde değişiklik yapma yetkisi verebilirsiniz ve son halini Kütüphane' ye yükleyip portalınızdan bilgisayarınıza indirebilirsiniz.
Versiyon Tarihçesi: Bitrix24' de saklanan her dosyanın bir Değişiklik Log' u vardır. Dosyanın yeni versiyonu yüklense bile eski versiyonu kurtarma amaçlı saklanır. Ayırca yapılan değişikliğin kim tarafından hangi tarihte yapıldığı bilgisi de tarihçede saklanır.
Çevrimiçi Doküman Oluşturma ve Düzenleme: Google Docs ve MS Office Online entegrasyonları sayesinde dosyalarınızı doğrudan ağ tarayıcısından oluşturabilirsiniz.
Bilgisayarınızda Kayıtlı Uygulamalar ile Doküman Düzenleme: Bitrix24 hesabınızdaki dokümanlarda MS Office, OpenOffice, Pages for Mac ve Adobe Photoshop gibi yazılımlar ile değişiklik yapmanıza olanak sağlar.
Harici Depolama Uygulamaları ile Entegrasyon: Bitrix24 aynı zamanda Dropbox, Google Drive, OneDrive gibi bulut teknolojileri ile de çalışmaktadır ve size hesaplarınızdan dosya yükleme kolaylığı sağlamaktadır.
Anlık Arama: Güçlü bir arama özelliği ile aradığınız her bilgiye anında ulaşmanızı sağlar.
Onay İş Akışı: Bitrix24'te tasarı bildirimi, sözleşme revizyonu, çoğunluk oyu, çok aşamalı onay, uzman görüşü gibi dokümanlar için kişiselleştirilmiş iş akışları kullanabilirsiniz.

Merkezi Erişim Noktası: My Drive sürücüsü, Bitrix24' de erişmek istediğiniz bütün dosyaların merkezi erişim noktasıdır. Seçtiğiniz Group Drive ve ortak dosyalara yine bu My Drive sürücüsünden ulaşabilirsiniz. Bitrix24.Drive'ı masaüstü uygulamasından indirdiğinizde senkronizasyon My Drive sürücüsü ile gerçekleşir.
Bulut - Bilgisayar Entegrasyonu
Kolay Raporlama: Bitrix24.Drive ile bulutta ne kadar alan kullanıldığını ve kalan alan bilgisini görebilirsiniz. En son güncellenen dosyaları güncelleyen kişi ve güncellendiği tarih bilgisi ile görebilirsiniz.
Güvenli Dosya ve Klasör Paylaşımı: Bitrix24 ile şirket içi ve şirket dışındaki herhangi biri ile güvenli bir şekilde dosya paylaşabilirsiniz.

Takvimler: Bitrix24 ile kişisel ve çalışma gruplarının takvimlerini mobil aygıtlar ve Otulook ile kolayca paylaşabilirsiniz. Etkinlik ve görevler bazında hatırlatma özellikleri ile hiçbir toplantıyı kaçırmazsınız.
Grup Takvimleri: Sayısız grup takvimi yaratabilirsiniz ve ayrıca özel etkinlikler oluşturabilirsiniz.
Etkinlik Planlayıcı: Event Scheduler ile herkese açık etkinlikleri yönetebilir sayısız davetli ekleyebilirsiniz.Tekrarlanan etkinliklerin belirli aralıklarla takvimde görünmesini sağlayabilirsiniz.
CRM ile Entegrasyon: Bitrix24 CRM'de planlanan bütün etkinlikler otomatik olarak takvimlere aktarılmaktadır. İsterseniz hatırlatmalar da oluşturabilirsiniz.
Favori Takvimler: Birden fazla takvimde kayıtlı olabilir ve bütün etkinlikleri bir grid görüntüsünde izleyebilirsiniz. Outlook ve iCal ile iki yönlü senkronizasyon sağlayabilirsiniz.
Yoklama Çizelgesi: Yoklama çizelgesi izinde olan veya izin planı olan çalışanları gösteren bir takvimdir.
Toplantılar ve Brifingler: Bitrix24 toplantı planlayıcı ile davetleri, cevapları ve toplantı başlıklarını yönetebilirsiniz. Toplantı başlıkları, toplantı arayüzünden, görev olarak atanabilir. Tamamlanmayan konular bir sonraki toplantıya devredilebilir.

Intranet içi Email Yönetimi: Bitrix24' ün sunduğu mail hizmeti doğrudan sosyal intranetin içindedir. Sınırsız mail alanı, gömülü antivirüs ve antispam özellikleriyle uçtan uca bir hizmet sunar.
@bitrix24.com:

 • Her çalışana ücretsiz @bitrix24.com posta kutusu sunmaktadır.
 • Bütün çalışanların posta kutusunu Bitrix24 admin panelinden yönetebilirsiniz.
 • Yeni çalışan eklerken posta kutusunu oluşturabilirsiniz.
 • Bitrix24' ten bir tıkla mailinize ulaşabilirsiniz.

Kendi Domaininiz: Eğer kendi domaininizi kullanmak istiyorsanız sadece bir kaç adımda Bitrix24.Mail'ine bağlayabilirsiniz.
Email Entegrasyonu: Gmail, Outlook ya da iCloud kullanıyorsanız ve değiştirmek istemiyorsanız, email entegrasyon aracını kullanabilir, kullanmak istediğiniz mail sunucusunu seçebilirsiniz.
Intranet EMail: Bitrix24 self-hosted sürümüyle maillerinizi doğrudan hareket akışında görebilirsiniz.

Ücretsiz CRM: CRM ile var olan veya potansiyel müşterileri, iş ortaklarını ve diğer bağlantılarınızı organize edebilir, etkileşimleri izleyebilirsiniz. CRM etkileşim ve tarihçenin yönetildiği bir bağlantı/irtibat tabanı oluşturur. Bir bağlantı ya da işletme ile ilgili bütün yeni etkinlikler kolaylıkla loglanıyor ve böylece sonraki adımlar planlanabiliyor.
İlişki Yönetimi: CRM ile raporlar oluşturabilir, bağlantıları aktarabilir, analizler yapabilir, hedef kitleyi segmentlere ayırabilirsiniz. Yeni veya potansiyel bağlantıları/müşterileri satış müdürlerine göre ayırabilirsiniz. Pazarlama kampanyalarının analizlerini sürdürebilirsiniz. CRM? in kullanışlı bir arayüzü bulunmaktadır ve CRM-Only hareket akışı (activity stream) içermektedir. Bu hareket akışı çok geniş kapsamlı bir arayüzdür ve bir çok eylemi buradan yönetebilirsiniz.
Raporlar ve Satış Hunisi: Satış hunisi ilerlemekte olan işlemleri ve onların aşamalarını gösterir. İstediğiniz zaman yeni bir aşama ekleyebilir ve farklı renklerde izleyebilirsiniz.
CRM Panosu: Panolar en önemli satış hareketlerinin anlık görüntüsüdür. Her temsilcinin kaç anlaşma yaptığını, kaç müşterinin faturasının kesilmediğini, temsilcinin diğer temsilcelere göre değerlendirmesinin görüntülendiği yerdir.
Teklifler:

 • Kişiselleştirilebilir alanlar
 • Kişiselleştirilebilir statüler
 • Katalog' dan veya manuel ürün ekleme
 • Esnek vergi ve indirimler
 • Fiyat tekliflerini CRM dokümanlarına dönüştürme
 • Teklifleri yazdır ya da email ile ilet

Faturalar: CRM kişiselleştirilmiş faturalar oluşturmanıza olanak sağlar. CRM' deki müşteri bilgisi doğrudan faturaya aktarılır. Oluşturulan faturaları CRM üzerinden doğrudan müşteriye mail ile iletebilirsiniz.
Mobil CRM: CRM' e aynı zamanda Mobil Uygulama üzerinden de ulaşabilirsiniz. Kayıt oluşturup kayıtlar üzerinde düzenlemeler yapabilirsiniz.
Mail: Müşterilere ve bağlantılarınıza doğrudan mail atabilirsiniz. Mesaj taslakları oluşturup bu taslakları düzenleyebilirsiniz.
Çağrılar: IP telefon ile müşterilerinizi doğrudan CRM üzerinden arayabilirsiniz.
Erişim Hakları ve Roller: Bireyleri, grupları ya da departmanları belirli rollere atayabilirsiniz. Roller sayesinde CRM'de kimin hangi alana/bölüme erişeceğini belirleyebilirsiniz.
İş Süreçleri: İş süreçlerini kullanarak potansiyel müşterileri ve anlaşmaları otomatik işleyebilirsiniz.
Uygulamalar ve Entegrasyonlar:
 • Mailchimp
 • Xero
 • Dropbox, Box, Google Drive, OneDrive, vb.
 • Data2CRM
 • Web formları
 • Danışma Masası

Internet Sitesi ile Entegrasyon: Internet sitesinizden bir sipariş veya geri bildirim aldığınızda potansiyel müşterileri doğrudan CRM' e aktarabilirsiniz.

Doğrudan Bitrix24 portalından yurt içi ve yurt dışı aramalarınızı yapıp konuşmalarınızı kaydedebilirsiniz.
Kolay ve Ucuz:

 • Bütün Bitrix24 planlarında ve sürümlerinde bulunmaktadır
 • Ek bir yazılıma gerek yoktur.
 • Skype ve diğer uygulamalardan daha az maliyetlidir
 • Daha düşük bir donanım maliyeti vardır
 • Ücretsiz Android ve iOS uygulamaları sunar

İş Telefonu Sistemi:
 • Telefon saatleri
 • Karşılama/Bekletme/Sesli Mesaj kayıtları
 • Dahili Numaralar Çağrı iletme
 • Kara liste
 • Çalışanlara eş zamanlı arama
 • Müşteri ile konuşmaların değerlendirilmesi

Numara Kiralama: 43 ülkede yerel telefon numarası kiralayabilirsiniz. Gelen aramalar otomatik olarak arayan müşteriden sorumlu müdüre iletilmektedir. Var olan numaranızı kullanabilir ve bir SIP-Connector kiralayarak Bitrix24 telefon ve CRM özelliklerine erişebilirsiniz. Gelen bütün aramalar ücretsizdir. Yapılan aramalar ise mevcut tarifeniz üzerinden değerlendirilir. SIP-Connector testi için 60 dk arama bedavadır.
Çalışma Arkadaşlarını Arama: Çalışma arkadaşlarınızı hem çevrim içi hem de çevrim dışıyken kolayca arayabilirsiniz. Ağ üzerinden aramalar intranet kullanıcılarının cep telefonlarına yönlendirilebilmektedir.

İKYS: Bitrix24 aynı zamanda ücretsiz bir insan kaynakları yönetim sistemi olarak da kullanılabilir. İKYS' nin temeli olan çalışan rehberi, izin yönetimi ve çalışma raporları gib özellikleri bu uygulamada bulabilirsiniz. Sosyal arayüzü ile çalışanların ve İK departmanının severek kullanacağı bir uygulamadır.
Kişiler: Çalışan rehberinde kolayca iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Bir çalışanın üstüne tıkladığınızda sizi doğrudan o kişinin profil sayfasına yönlendirecektir.Çalışma rehberini Excel' e aktarabilir, Outlook, CardDAV, iPhone, iPad, ve Android ile senkronize edebilirsiniz.
Organizasyon Yapısı: Organizasyon yapısı şirket içi hiyerarşiyi yansıtmaktadır.
Zaman Yönetimi: Giriş, çıkış saatleri ve molalar şeffaf bir şekilde görüntülenebildiği için zaman yönetim sistemi bir disiplin sağlamaktadır. Günlük raporlar görevlerin/işlerin daha düzenli ilerlemesini sağlamaktadır.
Raporlar: Günlük, haftalık veya aylık aylık raporlar hazırlayabilirsiniz. Çalışanlara raporlar için hatırlatmalardan faydalanabilir, bir sonraki rapor dönemi için plan iletebilirsiniz.
Self Service ve İş Akış Otomasyonu: Bütün IK dokümanları ve formları tek bir yerde tutulmaktadır. Böylece belgelere kolayca ulaşabilirsiniz. Bitrix24 iş süreçleri, iş akışlarının (İzin Onayları, İş Seyahatleri, Genel Talepler, Satınalma Talepleri, Gider Raporları) otomasyonunu sağlar. Bütün bunlar Hareket Akışından izlenebilir, kurulum gerektirmez ve ücretsizdir. Eğer isterseniz iş akışlarını kişiselleştirebilirsiniz.
Erişim İzinleri: Çalışanlara atadığınız rollerle, kimlerin hangi bilgiye erişebileceğine karar verebilirsiniz.
Extranet: Müşterilerinizi, iş ortaklarınızı vb. çalışma grubuna dahil edebilirsiniz.


Mobil Uygulama intranet portalı, CRM ve İKYS olarak çalışır. İstediğiniz iOS ve Android mobil aygıttan ulaşabilirsiniz. Bütün işlemlerinizi uzaktan yönetebilirsiniz. Mobil uygulama sayesinde intranetinize ve projelerinize her yerden ulaşabilirsiniz. Uygulama kapalı olsa bile mesajlar ve bildirimler size iletilecektir. Uygulama üzerinden görevleri izleyebilir, yorum yapabilir, dosyalarınızı yönetebilir ve CRM üzerinde çalışabilirsiniz.