Cloud ile ekiplerinizin geleceğe hazır olmasına yardımcı olan 4 yol

Bulut artık farklı bir faktör değil uzun vadeli başarı için stratejik bir gereklilik. Bu nedenle, Forrester'ın Kurumsal Bulut Benchmark Your Enterprise Cloud Benchmark raporunugöre ve müşterilerin yüzde 90'ı Self Hosting Server veya Data Center sürümlerini şirket içi barındırmak yerine bulut ürünlerini tercih ediyor.

On yıl önce, buluta geçmek, eğrinin ötesinde kalmakla ilgiliydi artık değil. Şimdi, ayak uydurmak ve müşterilere ve çalışanlara bekledikleri her zaman açık hizmetleri sağlamakla ilgili.

Cloud, en son özelliklere, güvenlik yükseltmelerine ve hata düzeltmelerine anında erişim sağlar

Yazılımınızı ve bilgisayarınızı şirket içinde tuttuğunuzda, her yeni özellik açıklandığında (genellikle yılda iki ila dört kez), manuel yükseltme yapılması gerekir. Bu, her yükseltme yaptığınızda ekipler daha önce hiç görmedikleri özelliklerde bir öğrenme eğrisiyle karşı karşıya kalacağı anlamına gelir. Bu aynı zamanda, aynı anda çok fazla yeni şey tanıttığınız için, bazı yeni Bug'ların ortaya çıkma ihtimalinin de daha yüksek olduğu anlamına gelir. Ve bu hataların düzeltmeleri bir sonraki yükseltmede üç ila altı ay arasında olabilir.

Öte yandan bulutla, sürümler tek bir hata düzeltmesi veya ürün iyileştirmesi kadar küçük olabilir ve bir seferde bir avuç müşteri için yeni bir hata ortaya çıkma riskini azaltabilir. Bir sistem hatasını düzeltmek için bir sonraki sürüm için üç ay beklemek yerine, ekipler hazır olduğu anda düzeltmeyi yapar. Yeni özellikler de düzenli olarak ve küçük gruplar halinde kullanıma sunulduğundan, ekiplerinizin kendilerini yılda birkaç kez yeniden eğitmek zorunda kalmadan değişikliklere ayak uydurması daha kolaydır.

Cloud, yaratıcılığa ve stratejik çalışmaya öncelik vermenize yardımcı olur

Yazılımınızı ve ürünlerinizi şirket içinde barındırmak, teknoloji ekiplerinizden her zaman daha fazla zaman harcamasını gerektirir. Kullanıcılarınıza daha fazla depolama, envanter veya bilgi işlem gücü sağlamak için ölçeklendirme yapmak haftalar, hatta aylar olmasa da günler sürebilir. Yükseltmeler ve güvenlik yamaları, düzenli zaman taahhüdü gerektirir. Bulutla, tüm bu ekstra işler dış kaynak olarak sağlanır; bu, hata düzeltmelerinin, sorun yönetiminin ve büyük olayların satıcınızın sorumluluğunda olduğu anlamına gelir. Bu, BT ekibinin, işletmeniz için gerekli ve benzersiz olan stratejik ve yaratıcı çalışmaya odaklanmak için yeni sunucular kurmak veya sorunları gidermek gibi sıkıcı ve sonuçsuz işlerden vazgeçebileceği anlamına gelir

Cloud, teknik olmayan ekipleri güçlendirir

Şirket içinde, herhangi bir değişiklik - ister bir güvenlik yükseltmesi, ister yeni bir özellik veya daha fazla bilgi işlem gücü olsun - BT'den geçmelidir. Bu sadece teknoloji ekibini zorlamakla kalmaz, aynı zamanda teknik olmayan ekipleriniz için işleri yavaşlatır ve iş akışlarında, sistemlerinde ve ekip dinamiklerinde hızlı iyileştirmeler yapma güçlerini ellerinden alır.

Bulut sayesinde, otomatik ölçeklendirme ve anında güvenlik gibi özellikler ve özellik yükseltmeleri, ekiplerin çevik ve çevik olabileceği anlamına gelir. Uzun onaylardan geçmeden, gecikmelerle uğraşmadan veya BT'ye aşırı yüklenmeden iş akışlarını iyileştiren yeni özellikleri ve avantajları işlemek ve benimsemek için değişiklikler yapabilirler.

Harvard Business Review'un konuyla ilgili kapsamlı bir çalışmasının ardından açıkladığı gibi :

"Yetkilendirilmiş çalışanların, anlamlı hedeflere kendini adamış ve bu hedeflere ulaşmak için inisiyatif ve yaratıcılık sergileyen güçlü, kendine güvenen bireyler olma olasılığı daha yüksektir. Tipik olarak yeni fikirler üretme özgürlüğüne ve bu fikirlere değer verileceğine dair güvene sahiptirler."

Cloud, uzaktan ve dağıtılmış ekipler ile çalışmayı basitleştirir

Hala tamamen bileşen ve kaynaklarını şirket içinde tutan şirketler için uzaktan çalışma karmaşıktır. Şirket içi kurulumlara uzaktan erişilebilir, ancak erişime izin verirken güvenliği sağlamak, parolaların, güvenlik duvarlarının, VPN engellerinin ve mimari sınırlamaların karmaşık bir dansıdır.

Buna karşılık, bulut çözümlerine internet bağlantısı olan her yerden zaten erişilebilir. Ve bulut güvenliği zaten uzaktan çalışma göz önünde bulundurularak oluşturulmuştur (muhtemelen bu yüzden ankete katılan işletmelerin yüzde 94'ü, buluta geçtikten sonra güvenliğin kendileri için daha iyi hale geldiğini söylüyor).

Daha da iyisi, çalışanların uzaktan (tam zamanlı veya acil bir durumda bir şapka düşürerek) çalışmalarını sağlayan aynı avantajlar, dağıtılmış ekipleri desteklemeyi de kolaylaştırır.Dağıtılmış ekiplerin ve uzaktan çalışmanın (kriz yönetiminin yanı sıra) en büyük yararı, hem coğrafi olarak hem de engellilik gibi nedenlerle evden çalışmak zorunda olanlara pozisyon açarak daha büyük bir yetenek havuzuna erişmenizi sağlamasıdır

Haberler

Athena yeniliklerinden haberder olmak için email adresinizi listemize ekleyin.

Success! You've been added to our email list.
iletişim Bilgileri
  • Adres: Athena Bilişim Çözümleri A.Ş. Kozyatağı Mah. Hüseyin Çelik Sok. Nail Ergin İş Merkezi No:7 D:9 Kadıköy / İstanbul

  • Telefon: +90 (216) 706 58 00

  • Haritada göster: Harita