Confluence'ın uzaktaki ekibinizin senkronize kalmasına yardımcı olabileceği 5 yol

Tüm ekibiniz birdenbire evden çalışıyorsa, ortak çalışmaya dayalı bir çalışma alanı büyük fark yaratabilir.

Hepimiz yeni bir gerçeklikte yaşıyoruz ve dünyadaki birçok ekip için bu gerçeklik, uzaktan çalışmaya ani bir geçiş olarak tezahür etti. Evden çalışmaya yeni başladıysanız, muhtemelen bazı faydalarını takdir etmeye başlıyorsunuz. Ama aynı zamanda, birçok uzak takımın yaptığı gibi, bir haftadır ya da yıllardır bu işi yapıyor olsalar da, bazı yeni zorluklarla karşılaşıyor olabilirsiniz.

İyi haber şu ki, bunu çalıştırabilirsiniz ve ekibinizin ihtiyaç duyduğu tüm bilgiler için Confluence gibi merkezi bir çalışma alanına sahip olmak yardımcı olabilir. Burada her şeyi - planlar, hedefler, duyurular ve daha fazlası - herkes için her zaman, her yerden organize ve erişilebilir tutabilirsiniz.

İşte Confluence'ın temel avantajlarından bazıları ve ekibinizi nasıl bağlı ve yolunda tutabilecekleri.

Tek bir doğruluk kaynağı, ihtiyacınız olanı bulmanızı kolaylaştırır

Yakın zamanda meslektaşınızın masasına uğrayarak gelecek haftanın kapsamlı toplantısının gündemini nerede bulabileceğinizi sormaya ne kadar değer verdiğinizi fark etmiş olabilirsiniz.

Çoğu ekip, tüm şirket içi bilgilerini ve belgelerini çevrimiçi olarak organize etmek için Confluence'ı kullanır, böylece bunlara her yerden ve herkes tarafından kolayca erişilebilir. Confluence, ilgili sayfaları gruplayarak diğerlerinin kolayca bulabileceği "alanlar" sunar - her ekip çalışmalarını depolamak ve düzenlemek için kendi alanını oluşturabilir . Her alan, ekibinizin hızlı bir anlık görüntüsü olan bir genel bakış sayfasıyla birlikte gelir, böylece herkes, her yerden ekibinizin ne üzerinde çalıştığını anlayabilir ve ihtiyaç duydukları belgeleri bulabilir.

Örneğin, bir pazarlama ekibinin genel bakış sayfası grubun resimlerini gösterebilir, misyonlarını ifade edebilir ve pazarlama planları, hedefleri veya kişilikleri gibi en önemli çalışmalarına bağlantılar sunabilir . Birisi belirli bir dokümanı arıyorsa, kenar çubuğundaki arama simgesine tıklayarak, sayfayla ilgili anahtar kelimeleri yazarak ve katkıda bulunan veya alanı seçerek o şekilde oluşturulmuş bildikleri şeyi bulmak için arama özelliğini kullanabilir.

İşbirliğine dayalı bir çalışma alanı, çapraz fonksiyonel projeleri daha sorunsuz hale getirir

Herkes yan yana çalışırken, bir kampanyanın genel vizyonu veya başka bir ekibin odaklandığı hedefler gibi şirket genelinde neler olup bittiğine dair bir görünürlük elde eder.

Şimdi, bir boşlukta çalışıyormuş gibi hissedebilirsiniz. Herkesin ne yaptığı hakkında hiçbir fikriniz yok ve birden fazla takımı içeren büyük, tüylü projeleriniz (ortasında olduğunuz web sitesinin yeniden tasarlanması gibi) belirsiz görünüyor.

Confluence alanları kuruluşunuzdaki ekipler için harika olsa da, bunları çok sayıda hareketli parçası ve işlevler arası işbirliğine sahip büyük projeler için de ayarlayabilirsiniz. Böylece, web sitenizin yeniden tasarlanması için hedefleri, programları, maketleri, kopyaları ve daha fazlasını tutacağınız bir alan oluşturabilirsiniz.

Beklentileri net bir şekilde yönetmek ve projeleri ileriye taşımak için görevler atayabilir, ekip üyelerinden @ ile (?et? işareti ) bahsedebilir ve son tarihler belirleyebilirsiniz. Ekibinizle gerçek zamanlı olarak işbirliği yapmanız mı gerekiyor? Ekibinizle aynı belgeye atlamak ve sayfada birlikte çalışmak için ortak çalışmaya dayalı düzenlemeyi kullanın.

Açık sayfalar şeffaf bir kültürü destekler

Gelecekle ilgili çok fazla belirsizlik olduğunda, çalışanları planların günden güne nasıl değiştiğinin farkında tutmak önemlidir. Aslında bu iki yönlü açık bir cadde, işyerinin herkese zor sorular sorma ve endişelerini dile getirme gücü verecek kadar.

Birleşme sayfaları varsayılan olarak açıktır ve bir web sitesi gibi bağlanır. Bu, bilgileri dağıtmayı ve herhangi birinin onu aramasını ve keşfetmesini kolaylaştırır. Liderler veya tipik olarak politika değişikliklerini paylaşan ekipler (insan kaynakları, kurumsal iletişim ve operasyonlar gibi) bunu Confluence'da hızlı bir şekilde yapabilir. Çalışanlar anında önemli güncellemeleri alabilir, sorular sorabilir veya kaygılarını doğrudan sayfada ifade edebilir.

Entegrasyonlar iş akışlarınızı kolaylaştırır

Anlaşılır bir şekilde, uzaktan çalışmak, bir dizi teknolojiye güvenmeniz gerektiği anlamına gelir. Ve tüm bu farklı araçlar yardımcı olsa da, işlerin çatlaklardan geçeceğinden endişe duyuyorsunuz. Ya önemli bir durum güncellemesi anlık mesajlaşma platformunuza gömülürse ve tamamen unutulursa?

Confluence, Slack, Trello, Jira, InVision ve daha fazlası gibi zaten kullanıyor olabileceğiniz diğer sanal işbirliği araçlarıyla bütünleşir.

Daha derin bir bağlam sağlamak için bu araçlardan bağlantıları Confluence sayfalarınıza bırakabilirsiniz, böylece ilgilenen taraflar yalnızca web sitenizin yeniden tasarlanması için ilerlemekte olanları okumaz, aynı zamanda wireframe tıklayabilir ve görebilir.

Sosyal bir intranet, izolasyon duygularıyla mücadele eder

Bu, uzaktan çalışmanın en büyük dezavantajlarından biridir: Bazen düpedüz yalnız olunabiliyor.Ekibinize bağlı kalmak (sadece iş için değil, aynı zamanda eğlenceli şeyler için de) morali yüksek ve morali yüksek tutmak için her zamankinden daha önemlidir. Bir sosyal intranet?e sahip olmak uzaktan çalışırken izolasyon hissine çare olabilir.

Sosyal bir intranet ile, herkes şirkette ileri geri bir tartışma başlatabilir. Sayfalara yorum ve beğeni bırakma yeteneği, insanların ne kadar uzakta olurlarsa olsunlar duyulduğunu, değerli olduğunu ve bağlantıda kalmasını sağlar.

Confluence ayrıca, kuruluşunuz genelinde en çok yorum yapılan ve beğenilen sayfaları gösteren Popüler ve Etkinlik beslemeleri sunar, böylece önemli bilgiler ve duyurulardan kolayca haberdar olabilirsiniz.

Sıra eğlence amaçlı şeyler söz konusu olduğunda, Confluence bunu da gerçekleştiriyor. Ekip üyelerinin Netflix önerileri veya evde favori egzersiz rutinleri gibi daha hafif içerikleri paylaşabilecekleri dahili blogları kolayca oluşturabilirsiniz.

Yorum ()

Haberler

Athena yeniliklerinden haberder olmak için email adresinizi listemize ekleyin.

Success! You've been added to our email list.
iletişim Bilgileri
  • Adres: Athena Bilişim Çözümleri A.Ş. Kozyatağı Mah. Hüseyin Çelik Sok. Nail Ergin İş Merkezi No:7 D:9 Kadıköy / İstanbul

  • Telefon: +90 (216) 706 58 00

  • Haritada göster: Harita