DevOps araç zincirinizi Entegre CI / CD ile geliştirin

Bitbucket'i lider CI / CD çözümlerine bağlamanın kusursuz yolu, geliştirici hızını artırıyor ve üretim süresini hızlandırıyor.

Atlassian neredeyse on yıl önce Bitbucket'i ilk kez piyasaya sürdüğünde, vizyonu basitti: kurumsal ekiplerin kaynak kodlarını tasarlayıp yönetmeleri için merkezi bir yer yaratmak. O zamandan beri, misyonu profesyonel ekipler için git çözümü getirerek, kullanıcıların daha verimli olmasına, daha hızlı inovasyon yapmasına ve işlerine daha iyi değer sunmasına olanak tanımak. Ve DevOps'u uygulayan ekipler için, tüm geliştirme yaşam döngüsü boyunca çalışmayı birleştirmeye odaklanılmasını artırdı. Bitbucket Server & Data Center, Bitbucket'i önde gelen CI / CD çözümlerine bağlamanın kusursuz bir yolu olan Entegre CI / CD'nin piyasaya sürülmesiyle bu evrimdeki bir başka adımı gösteriyor, bu yapı geliştirici hızını artırıyor ve üretim sürecini hızlandırıyor.

Entegre CI / CD, Bitbucket örneğinizden ayrılmadan, kullanımı kolay ve yazılım geliştirme döngüsünün her aşamasında bağlamsal geri bildirim sağlayan kolaylaştırılmış bir iş akışına olanak tanır. Bu, daha az bağlam değiştirme, daha az manuel işlem ve koda odaklanmak için daha fazla zaman anlamına gelir.

Kendi maceranızı seçin

Atlassian DevOps için herkese uyan tek bir yaklaşıma inanmıyor, bu nedenle Entegre CI / CD oluşturulduğunda ekiplerin kullanmak istedikleri araçları seçme esnekliğine sahip olmalarını istiyor. Ekibiniz ister Atlassian paketinde olsun ve Bamboo kullanmak istesin yada Jenkins'i tercih ediyor olsun, CI / CD ardışık düzeninizi Bitbucket'a tak ve çalıştır tarzında bağlamanızı kolaylaştırıyor. Entegre CI / CD, Bitbucket'taki kodunuz hakkında sürekli geri bildirim almanın iki yeni yolunu da içerir: yeni bir Builds sayfası ve Pull Request sayfasındaki yeni Builds sekmesi. Derleme sonuçlarını kodunuzun hemen yanına getirerek, geliştiricilere, uygulamalar arasında atlayarak zaman kaybetmeden değişikliklere yanıt vermeleri için tüm doğru araçları sunuyor.

Neden Sunucudan Data Centerne geçmelisiniz?

Ve Bitbucket'in kurumsal sürümü olan Bitbucket Data Center'ına sahip ekipler için, çalışma kesintilerini en aza indirmek ve genellikle CI yapılarının birikiminden kaynaklanan tıkanıklığı gidermek için akıllı yansıtma sunuyor. Başlangıçta git okuma ve klonlama performansını iyileştirmek için yaratılan akıllı yansıtma çiftlikleri, ekiplerin, CI / CD kapasitesini artırmak ve üretim süresini kısaltmak için bir yük dengeleyicinin arkasında gruplanmış gruplarda depoların salt okunur kopyalarını çalıştıran aynaları kümelenmesine olanak tanıyor.

En iyi işini yap

Atlassian verilerine göre DevOps'u uygulayan ekipler, daha yüksek kalite ve kararlılıkla daha sık Release'ler yayınlıyor. Bitbucket ve Jira entegrasyonu ile görülen tablo ise bu çözümleri entegre eden ekipler, yapmayanlara göre yüzde 14 daha fazla yayın yapıyor.

Bu kombinasyon, kullanıcıların her boyuttaki herhangi bir ekip için çalışan bir iş akışı oluşturmak üzere dallanma modellerini, iş akışı tetikleyicilerini ve Git kancalarını özelleştirmelerine olanak tanır. Ek olarak, Bitbucket örneğinizi terk etmek zorunda kalmadan geçiş yapmak, yorum eklemek veya yeni sorunlar oluşturmak gibi genel gider görevleri gerçekleştirilebilir ve ekiplerin en iyi çalıştıkları yerde çalışmasına olanak tanır. Gerçeğin kaynağı olarak Jira, geliştirme sürecinin her aşamasında var olan gerekli koordinasyonu düzene sokar, bu da daha az toplantı ve çalışma kesintisi anlamına gelir.

İşbirliğini ve Güveni artırın

İşbirliği ve güven kültürü oluşturmak, her yüksek performanslı bir DevOps ekibinin temelidir. Dolayısıyla iletişimi güçlendirmek ve ekiplere çeşitli işbirliği yolları sunmak için kullanılabilecek Atlassian yolu çözümler:

  • Slack entegrasyonu, ekip arkadaşlarınızı Bitbucket'ta olup biten her şey hakkında güncel tutar ve değişikliklere tepki verirler
  • Atlassian Community, özel AMAs ve farklı şirket SEMs'lerinden best practices sunar
  • Confluence, işletmedeki herkesin güncellemeleri paylaşabileceği, hedefleri iletebileceği,ilham verici sohbetler edebileceği ve yeni çalışma yöntemlerin paylaşabileceği yer

Sadece başlangıç

Atlassian Bitbucket'a yatırım yapmaya ve geliştirici hızını artırmak için diğer çözümlerle etkileşimlerini genişletmeye devam ederken, Entegre CI / CD'ye yeni özellikler eklemek liste başında olacak.

Haberler

Athena yeniliklerinden haberder olmak için email adresinizi listemize ekleyin.

Success! You've been added to our email list.
iletişim Bilgileri
  • Adres: Athena Bilişim Çözümleri A.Ş. Kozyatağı Mah. Hüseyin Çelik Sok. Nail Ergin İş Merkezi No:7 D:9 Kadıköy / İstanbul

  • Telefon: +90 (216) 706 58 00

  • Haritada göster: Harita