Her tür ekip için eklentilerİster tasarımcı ister developer olun, Atlassian Marketplace'teki binlerce uygulamayla daha fazlasını yapabilirsiniz. Çoğu ekip Atlassian ürünlerini, sadece projeleri yönetimi ve iş takibi gibi temel gereksinimler için kullanıyor. Ancak, her takımın kendi benzersiz iş tanımları vardır; hedefleri, ihtiyaçları ve çalışmaları aynı organizasyondaki başka bir gruptan çok farklı olabilir. Bu nedenle Atlassian, ürünlerini her tür ekibin özelleştirmesine olanak sağlayan, binlerce uygulama ve entegrasyon içeren sağlam bir pazar yeri oluşturmaya odaklandı. Çalışma ortamındaki yeni araçlar, birden çok sistemde verinin daha fazla dağılmasına sebep olur, bu da aralarında koordinasyon sağlamakla görevli kullanıcılar için daha fazla baş ağrısı anlamına gelir. Sürekli farklı uygulamara geçiş, sistemler arasındaki tutarsızlıklara kapı açar ve kullanıcıların üretkenliğini azaltır. Sorunsuz entegrasyonlar, uygulamalara genişletilebilirlik ve özelleştirme sundukları için ekipleri daha üretken hale getirebilir. Bu, Confluence'ı CRM verilerinize veya Jira'yı yeni bir DevOps aracıyla entegre etmek anlamına gelebilir. Bu tarz uygulamalr ile ilermek, ekipleriniz için uçtan uca görünürlük sağlarken daha gelişmiş bir organizasyon yapısı mümkün kılar. Özel bir çözüm oluşturmak için işlevsellik ekleyerek ve genişleterek Atlassian ürünlerinden daha iyi şekilde yararlanabilirsiniz. Marketplace, her ekip türü için binlerce uygulama sunar.

Marketplace'teki tasarım ekibine özel entegrasyonlar, tasarımcıların taslaklarını meslektaşlarıyla paylaşmalarını ve yaratıcı istekleri tercih ettikleri platformdan ayrılmadan Jira sorunlarıyla ilişkilendirmelerini kolaylaştırır. Paydaşlar ayrıca en son prototipleri ve tasarım özelliklerini gerçek zamanlı olarak Jira'da görüntülemek için bildirimler alır. Adobe XD , InVision ve Figma gibi araçları birbirine bağlayarak tasarımlarınızı Atlassian ürünlerinde sergileybilir ve tasarımlarınızı çevik süreçlere entegre ederek tasarımcıların diğer paydaşlarıyla hızlı bir şekilde işbirliği yapmasına olanak sağlayabilirsiniz.


Satış, pazarlama veya İK gibi teknik olmayan iş ekipleri, genellikle CRM platformlarına karşı zorlu bir savaşla karşı karşıya kalır. Müşteri iletişim bilgileri tam olmayabilir, toplantı notları kaybolabilir veya yinelenen girişleri sürekli en baştan oluşturarak zaman boşa harcanabilir. Ve araçlar arasında bilgilerin senkronize edilememesi, günün sonunda kaçırılan fırsatlara ve potansiyel müşteri veya satışlarda kayba yol açabilir. Müşteri verilerini tek bir platform üzerinden bağlayıp ilişkileri Jira veya Confluence üzerinden yönetebilseydiniz ne olurdu? Jira ve Atlas CRM için CRM gibi araçlar , müşteri kayıtlarını Jira veya Confluence içinde saklayabilir, böylece ekipler o kişiyle ilgili tüm sorunları görüntüleyebilir. İşbirliği araçlarınızda depolanan müşteri verileriyle, bilgiler her zaman güncel ve kolay erişilebilir durumda kalır. Sonuç olarak, iş ekipleri potansiyel müşterileri sıcak tutmak ve anlaşmaları yakın tutmak için her zaman bilgilere kolay ulaşabilir.

İletişimdeki hatalar ve eksiklikeri, kaliteli bir ürün ortaya çıkarmak isteyen yazılım geliştiricileri için sinir bozucu olabilir. Atlassian'ın çevik yazılım geliştirme ürünleri ve tamamlayıcı Marketplace uygulamaları ile, yazılım süreçlerinin tümü, entegre bir ortamda gerçekleşir. Atlassian ürünlerini yazılım araçlarına bağlayarak yazılım projelerinizi ekibinizle sorunsuz bir şekilde oluşturup, test edip ve yönetebilirsiniz. Tekrarlayan görevlerde zaman kazanmak için Power Scripts gibi özel otomasyonları kullanabilir ve Zephyr gibi uygulamalarla test yönetimi planlarını daha hızlı yürütebilirsiniz . Kodunuz neredeyse bitiş çizgisine geldiğinde, Akıllı Kontrol Listesi gibi bir uygulamayla hızlı bir inceleme yapabilirsiniz. Marketplace'teki yazılım uygulamaları, ekiplerinizin tek bir platformda harika yazılımlar oluşturmasına yardımcı olmak için Atlassian ürünleriyle uyumlu bir şekilde çalışır.

Ne yazık ki , BT Ekipleri, dahili ve harici ekiplere zamanında destek sağlamak için çoğu zaman bilgileri aramak için çok zaman harcarlar. Desteğin sağlanma hızı, işletmenin üretkenliğinin yanı sıra müşteri algısı ve deneyimini doğrudan etkiler. Neyse ki, BT ekipleri için Insight ve Prometheus gibi araçların entegrasyonuyla; izleme, uyarı ve varlık yönetimi desteği kolaylaştırabilir . Bu uygulamalar, Atlassian ürünleriyle bilgi paylaşır ve ekiplerin durumları otomatik olarak güncellenmesini sağlayarak çalışanların ve müşterilerin her adımda desteklenmesini sağlar.

Her tip şirket yapısı, her tür çalışan niteliği, her takım için Atlassian ürünlerini her kullanım durumuna göre uyarlamaya yardımcı olacak bir uygulama vardır. Atlassian Marketplace'in yardımıyla, ekipler manuel görevler için daha az zaman harcıyor. Atlassian Marketplace'teki, ekibinizin farklı ekiplerle bağlantı kurmasına, süreçleri otomatikleştirmesine ve müşterilerinize daha fazla değer sağlamasına yardımcı olabilecek uygulamalar hakkında daha fazla bilgi edinmek için Marketplace'i ziyaret edin.

Haberler

Athena yeniliklerinden haberder olmak için email adresinizi listemize ekleyin.

Success! You've been added to our email list.
iletişim Bilgileri
  • Adres: Athena Bilişim Çözümleri A.Ş. Kozyatağı Mah. Hüseyin Çelik Sok. Nail Ergin İş Merkezi No:7 D:9 Kadıköy / İstanbul

  • Telefon: +90 (216) 706 58 00

  • Haritada göster: Harita